ضدآفتابها از خواص شیمیایی (جذب اشعه) یا فیزیکی (مسدود کردن اشعه) برای جلوگیری از نفوذ اشعه UV آفتاب به پوست استفاده می‌کنند. توان آنها در محافظت از نور آفتاب با واحد SPF که مخفف (Sun Protection Factor) بیان می‌شود.
اشعه ماوراءبنفش (UV)نور خورشید, خود به دو قسمت A وB تقسیم می‌شود که هر دو آنها برای پوست مضر هستند و با شکستن کلاژن پوست، ساخت رادیکال‌های آزاد و مهار مکانیسم‌های ترمیم پوست، می‌توانند باعث ایجاد کک‌ومک، چروک و از همه مهم‌تر سرطان پوست شوند.

محصولات “ضد آفتاب” الی ژن (OliGen) برای رفع مشکلاتی مانند آفتاب سوختگی، جلوگیری از کک و مک، چروک پوست و خشکی پوست تولید می شوند که مناسب پوست های چرب و جوش دار و همچنین پوست های معمولی و خشک هستند. از جمله خصوصیات مهم محصولات ضد آفتاب می توان به نکات زیر اشاره کرد :

1- ضد پرتو UV A

2- ضد پرتو UV B

3- ضد پرتو IR

4- ضد چروک و آنتی اکسیدان

5- سبک بودن و پخش راحت بر روی پوست

  • ترفندهای جوان سازی پوست
      برای جوانتر به نظر رسیدن می توانید از ترفندهای مختلفی کمک بگیرید. کافیست کمی از وقتتان را به خود اختصاص دهید. با استفاده از کرم های مرطوب کننده، فرم […]
  • از تاثیر و فواید ضد آفتاب بر پوست چه می دانید؟
      ضد آفتاب یکی از جمله کرم هایی است که باید برای بیرون رفتن و ماندن زیر آفتاب از آن باید استفاده کرد زیرا کرم ضد آفتاب  باعث می شود […]